Event Schedule

 

Friday

Time Main Stage Outdoor Stage Library Stage
12:00 Creepy Gnome Magazine Stay Classy Creative Writing Club Inlandia Institute
1:00 Washing Machine Press Aquino, Torres, Knapp, Graessley Open mic hosted by T. Anders Carson
2:00 Poetic Diversity Diane Glancy Tom Allbaugh *
2:30 Poetic Diversity Thomas Thomas G. Murray Thomas
3:00 Azusa Pacific University Mt. SAC Reading Joseph Bentz
3:30 Azusa Pacific University Mt. SAC Ruth Nolan
4:00 Cultural Weekly Pam Arterburn, Cluff, Tolles Open Mic Reading hosted by T. Anders Carson
4:15 Cultural Weekly Cluff, Tolles Open Mic Reading hosted by T. Anders Carson
4:30 Cultural Weekly Williams Open Mic Reading hosted by T. Anders Carson
4:45 Cultural Weekly Michele Dougherty, Arterburn, Williams, Cluff, Tolles Open Mic Reading hosted by T. Anders Carson
5:00 Daniel McGinn Alan Passman
5:15 Daniel McGinn Alan Passman
5:30 Scott Noon Creley Ara Shirinyan
5:45 Scott Creley Ara Shirinyan
6:00 Paula Priamos

Re)Verb

Magazine

6:15 Paula Priamos

Re)Verb

Magazine

6:30 James Brown

Re)Verb

Magazine Reading

7:00 Simon Fruelund T. Anders Carson
7:30 Suzanne Lummis Stage Closed
8:00 B.H. Fairchild
8:30 B.H. Fairchild
9:00 Readings End

Saturday

Time Main Stage Outdoor Stage Library Stage Children’s Stage
12 Stephanie Barbe Hammer Bank-Heavy Press Rind Magazine Children’s book authors
12:30 Sergei Smirnoff Bank-Heavy Press Rind Magazine Children’s book authors
12:45 Anna Badua Bank-Heavy Press Rind Magazine *
1:00 Clint Margrave Juan Delgado Chapbook Contest Winners *
1:30 Kevin Lee Chad Sweeney Winners of the Chapbook Contest Children’s book authors
2:00 Eric Morago Julie Paigle Bart Edelman Children’s book authors
2:30 Luke Salazar CSUSB Laurie Stevens *
3:00 Wendy Rainey Coffee House Writers Glen Hirshberg *
3:15 Tamara Madison Coffee House Writers Glen Hirshberg Children’s book authors
3:30 Tamara Madison Coffee House Writers Jo Scott-Coe Children’s book authors
3:45 Zach Locklin Coffee House Writers Jo Scott-Coe Children’s book authors
4:00 Bill Mohr Roy Anthony Shabla, Robert Hoffman, Marie Dai’re, Carole Avila Ray Zepeda
4:30 Donna Hilbert A Few Lines Magazine
5:00 Elder Zamora Closed A Few Lines Magazine
5:15 Scott Creley A Few Lines Magazine
5:30 Gerry Locklin Paul Tayyar
6:00 Charles Harper Webb Michael Buckley
6:30 Tony Barnstone John Brantingham
7:00 Eloise Klein Healy
7:15 Eloise Klein Healy Closed
7:30 Clifton Snider
8:00 Christopher Buckley
8:30 Laurel Ann Bogen
8:45 Laurel Ann Bogen
9

Sunday

Time Main Stage Outdoor Stage Library Stage Children’s Stage
12 Carnival Magazine N. San Juan Grant Hier Children’s book authors
12:15 Carnival Magazine Charlotte San Juan Laguna CAD *
12:30 Carnival Magazine David Falkinburg Laguna College of Arts and Design hosted by Grant Hier Children’s book authors
12:45 Carnival Magazine Michael Ko Laguna CAD Children’s book authors
1:00 Sarah Adams Campbell Genuine Brandish & Tony Barnstone Children’s book authors
1:15 Sarah Adams Christopher Luke Trevilla Genuine Brandish with Tony Barnstone Children’s book authors
1:30 Rick Smith Chiwan Choi Genuine Brandish with Tony Barnstone *
1:45 Rick Smith Mike ThePoet Sonksen Genuine Brandish and Tony Barnstone *
2:00 Stephanie Waxman Martin Lastrapes John Brantingham Children’s book authors
2:15 Stephanie Waxman Martin Lastrapes John Brantingham *
2:30 Lorna and Larry Collins Fred Voss Raindog Armstrong Children’s book authors
2:45 Lorna and Larry Collins Joan Jobe Smith Raindog Armstrong Children’s book authors
3:00 Eileen Obser Silverbirch Press Chris Poe Children’s book authors
3:30 Ceci Peri Silverbirch Press Cathy Irwin Children’s book authors
4:00 >William Cook Michelle Dowd Zyzzyx
4:30 Ralph Carlson The Chaffey Review
4:45 Featured Reading Chaffey College Writers
5:00 Marta Chausee Stage Closed Aimee Bender
5:30 Marilyn Meredith Katie Manning
5:45 Marilyn Meredith Katie Manning
6:00 Marja McGraw Grant Heir and Peggy Hesketh
6:15 Marja McGraw Grant Heir and Peggy Hesketh
6:30 Morgan St. James Grant Heir and Peggy Hesketh
6:45 Morgan St. James Grant Heir and Peggy Hesketh
7:00 Jeri Westerson Open Mic Reading hosted by T. Anders Carson
7:15 Jeri Westerson Open Mic Reading hosted by T. Anders Carson
7:30 Frazer, Sunny Open Mic Reading hosted by T. Anders Carson
7:45 Frazer, Sunny Open Mic Reading hosted by T. Anders Carson
8:00 Featured Reader
8:15 Featured Reader
8:30 Tyler Diltz
8:45 Tyler Diltz
9:00 Tyler Diltz
 Posted by at 11:29 am

  3 Responses to “Event Schedule”

  1. Found it, I was clicking on the wrong link.

  2. Thanks Scott

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>